‭‮
עברית   English

מעבר להצהרת הנגישות
אזהרה: מכיל אלכוהול - מומלץ להזהר משתיה מופרזת דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר טפרברג (מקש קיצור 4)

יקב טפרברג מ 1870 ועד עתה

ראשיתו הסימבולית של היקב החלה בשנת 1827. בשנה זו הגיע אברהם טפרברג, אשר נולד וגדל באודסה שברוסיה הצארית ואשר נמלט לאוסטריה מאימת הגיוס לצבא הצאר. שם,באוסטריה, התוודע בפעם הראשונה לגפנים ולמד את רזי הייננות.
לימים עלה ר' אברהם טפרברג לארץ, התיישב בעיר העתיקה בירושלים והקים יחד עם בנו זאב זייד את החברה "יקבי אפרת". מתכתובת של בנו, זאב זייד, עולה כי היקב הוקם בשנות ה-50 של המאה ה 19 אך שנת 1870 הייתה השנה בה הפך היקב לחברה מסחרית.

בשנת 1905 נפטר ר' זאב זייד וכדי להמשיך את השושלת החל בנו מרדכי שמעון, הדור השלישי לניהול היקב, לקחת את העסק לידיו. בתקופה זו העסק שגשג ופרח גם בשל העובדה שבתקופת מלחמת העולם הראשונה היו בארץ חיילים אוסטריים והיקב שימש כספק היינות של הצבא האוסטרי למרות העובדה שערביי הסביבה חוללו בארץ פוגרומים והיקב היה, לא אחת, למטרתם.

שנת 1929 לא היטיבה עם משפחת טפרברג ור' מרדכי שמעון שקל לעזוב את הארץ ולהקדיש עצמו ללימודי תורה. לאחר התייעצות עם גדולי הדור, הוחלט בכל זאת להישאר ולשרוד את התקופה הקשה ואכן כך היה, לאחר תקופה, התגברה המשפחה על המשבר ולניהול היקב הצטרף בהיותו בגיל 18 הדור הרביעי – מנחם טפרברג.

בשנת 1950 הקים מנחם עם אחיו יצחק את היקב בנחלת ציון. בנוסף ליקב היו בידיו של מנחם מספר בתי עסק בת"א ובירושלים. מנחם החליט להקדיש את כל כולו ליקב, העביר את השליטה על החנויות לאחיו אברהם והמשיך לנהל את היקב עם יצחק. בשנת 1960 נפטר יצחק ומנחם המשיך לנהל את היקב לבדו .היקב הלך והתפתח והמקום בנחלת יצחק היה לקטן ובשנת 1964 רכש מנחם שטח במוצא הפסטורלית והציורית ומאז היקב ממשיך לגדול ולהתפתח.

כיום, מוטי טפרברג,  הדור החמישי לניהול היקב , מוביל את פרויקט "טפרברג 1870"- בניית אחד היקבים החדישים והמודרניים עם מיטב ההתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות בתחום היין. כמו כן, הנהלת היקב מובילה תפיסות שיווק מודרניות ופריצה לשווקים בינ"ל חדשים.


היקב היום

מגמת ההתחדשות והאיכות הבלתי מתפשרת של יקב טפרברג באות לידי ביטוי גם בפריצה לשווקים בינלאומיים והשקת יינות איכות לכל ערוצי השיווק בישראל.
בשנת 2006 עבר יקב טפרברג למשכנו מול קיבוץ צרעה בשטח של 20 דונם.
בשלב הראשון, נבנו חוות המיכלים , אולם החביות, אולם חומרי הגלם וכן את הבניין העתיד לאכלס את משרדי החברה.
בטווח הקרוב ,השאיפה  של היקב הינה לחשוף את יינות היקב לציבור הרחב בכדי לקרב אותו אל יינות היקב הייחודיים המתחילים מגידול ענבי איכות דרך שימוש באמצעי טכנולוגיה מודרניים הבאים לידי ביטוי בכל השלבים.

������ �� ������
 
 Powered By Art-Up LTD נגישות מפת אתר